Asos’un Muhteşem Manzarasına Karşı Bir Solarçatı Mavisi

/ / Blog

Bir Solarçatı Kurulum Hikayesi

solarçatı çanakkale asos
Çanakkale / Asos

Solarçatı ailesi tamamladığımız projeler ile büyümeye devam ediyor. Bu seferki kurulumumuz Çanakkale Asos’ta. Kurulumu tamamlanan projemizin detaylarını sizlere aşağıda anlattık:

Güneş paneli
Solarçatı manzarası

Kurulumu haziran ayında tamamlanan projemiz için Asos’ta muhteşem manzaraya sahip evimizde öncelikle kiremit çatı üzerine Alkor konstrüksiyon kullanılarak montaja başlandı. Çift kat konstrüksiyon uygulaması kullanılarak güneş panellerinin çatıya bağlanabilmesi için alt yapı oluşturulmuş oldu. 

İkinci aşamada güneş panellerinin montajına başlandı. Asos’ta bulunan projemizde 19 adet HT – SAAE marka güneş paneli kullanıldı. Her biri 320 kWp güce sahip olan panellerin kurulumları önceki aşamada tamamlanan çift kat konstrüksiyon iskelet üzerine gerçekleştirildi. 

Paneller yerleştirildikten sonra Başoğlu DC ve HES AC kablolar kullanılarak akım hattı oluşturuldu. Kablolama aşamasında Solarçatı ve kurulum ekipleri bina estetiğini bozmadan bu işlemi tamamladılar. 

güneş enerji santrali
Güneş Enerji Santrali

 

Kablolamalar tamamlandıktan sonra son aşama olan inverter ve pano kurulumuna başlandı. Projemizde 6 kW güce sahip olan Fronius marka inverter kullanıldı. Inverter montajı tamamlandıktan sonra kablolama bağlantıları ve pano kurulumu da gerçekleştirildi. Böylelikle projemizin kurulumu tamamlanmış oldu.

Kurulum sonrasında Asos’ta bulunan projemizde toplam 6,08 kWp kurulu güç elde edildi. Böylelikle yatırımcımız güneşten elektrik üretmeye başladı.

 

 

 

Şarj İstasyonu Kurulumu
Şarj İstasyonu Kurulumu

 

Solarçatı’sına ek olarak elektrikli aracını da ürettiği temiz elektrik ile şarj etmek isteyen yatırımcımız evinin bahçesine Solarşarj kurulumu da gerçekleştirdi. Bu sayede güneşten ürettiği kendi elektriği ile aracının şarjını gerçekleştirebilecek.

Temiz enerjiye geçiş yapan yatırımcımız bu üretimle aynı zamanda yılda 24 ağacı kurtarıyor. El olarak yılda 3,5 ton karbon salımının önüne geçmiş oluyor. 

Solarçatı ile güneşten elektrik üretmek artık çok kolay!

Blog güncellemelerini alın

TOP