Güneş Santralleri ile Çatınızın Görüntüsünü ve Ömrünü Değiştirmek

/ / Blog
Solarçatı'da Dizayn ve Tasarım

Google Earth ile ufak bir gezinti yaptığınızda çatıların çok farklı kullanım amaçlarını da görebilirsiniz. Bazen ortalıkta durmasın diye klima dış ünitesinin konulduğu, bazen âtıl durumdaki çanak antenlerin sökülmeden çürümeye bırakıldığı hatta oto sanayilerinde hurda arabaların vinçle üzerine atıldığı alanlar olarak görmeniz mümkündür çatıları.

Kısacası evlerimizde, fabrikalarımızda belki en kullanılmayan, sahibine yalıtımdan başka faydası bulunmayan, gayrimenkulünün değerine etkisi olmayan yerlerdir çatılar.

Bunun yanında son yıllarda ülkemizde yapılan mevzuat düzenlemeleri ile yaygınlaşmaya başlayan ve yakında çok daha fazla yaygınlaşacak olan diğer bir kullanım alanının da Güneş Enerjisinden elektrik üretimi olacağı kesin bir gerçektir.

Ülkemizde temiz enerjinin kullanımın artmasına, elektrik faturalarından tasarruf etmenin yanında elektrik satışından para kazanma hususu da eklenince klimalar çatılardan sökülecek, hurda arabalar çatılardan hurdalıklara gidecek ve Solarçatı Mavisi çatıları kaplayacaktır.

Sadece elektrik de üretmeyecektir bu paneller, aynı zamanda çatı kaplamanızın güneş ışınlarına maruz kalmasını azaltacağından çatınızın ömrünü de uzatacaktır. Doğru bir montaj ile çatınızda kötü bir görüntü var ise onu kamufle edecek hatta yalıtımınızı güçlendirecektir.

Yapılacak olan güneş enerji santralli yatırımlarının geri dönüş sürelerinin gayrimenkullerin geri dönüş sürelerinden kısa olması, yeni yapılacak tesislerin fizibilitelerine olumlu katkıları olacağından bu değişim yeni tesislerde de hızla yer gözlemlenecektir. çatılar tasarruf etmenin yanında para kazandıran ve gayrimenkulünüzün değerini de arttıran alanlar olabilir

Tüm bu etkenlerin alt alta konulması ile çatıların kullanım amaçları değişecek ve çatılar tasarruf etmenin yanında para kazandıran ve gayrimenkulünüzün değerini de arttıran alanlar olacaktır.

Çatınıza vuran güneş ışığının çatınıza kaçan topun havasını söndürmesi yerine, tasarruf aracınız olması için uzman ekiplerimiz tarafından çatınızda keşif yapılmasını talep edebilir, bu değişime ayak uydurarak çatınızın Solarçatı Mavisi rengine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Blog güncellemelerini alın

TOP