Doğanın İçinde Doğayla Uyumlu – Bir Solarçatı Kurulum Hikayesi

/ / Kurulumlarımız
Çevreci Ekip Arkadaşları Arıyor

Solarçatı olarak pandemi günlerinde kurulumunu maskeli ve sosyal mesafeli gerçekleştirdiğimiz evsel çatı üstü güneş santrali sayesinde; lavanta tarlaları içerisindeki bu ev, enerjisini artık güneşten sağlayacak.

 

 

 

 


Günün erken saatlerinde kurulum ekibimiz maskeleriyle sahadaydı. Gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgilendirmelerinin ardından çalışmalar başladı.


 

 

 

 

 

 

 

Çatıda daha az delik açmak ve santrali direkt olarak binanın taşıyıcı elemanlarına bağlamak amacıyla Alkor ve Isotec çift kat alüminyum konstrüksiyonlar, binanın aşıklarından tutturuldu. Bu sayede daha dayanıklı ve güvenli bir yapı elde edildi.

 

 

 

 

 

Bir yandan çatıda montaj işleri sürerken bir yandan da pano ve inverter yerleşimi ve kablolama tamamlandı. Solarçatı olarak hem güvenlik hem de estetik kaygılarınızı ön planda tutarak elektrik işçiliğimizi her zaman Solarçatı standartlarında tutuyoruz.

Solarçatı olarak her projemizde ihtiyaca yönelik olarak en doğru ve yüksek kalitedeki ürünleri tercih ediyoruz. Bu proje özelinde ise Fronius marka inverter tercih edilirken AC kablo için Hes Kablo, DC kablo için Başoğlu kullanılmıştır.

 

 

Sahaya nakliyesi tamamlanan HT-SAAE marka panellerin çatıya taşınması ile birlikte kurulumumuzda son etaba girildi. Panellerde üretilen DC gücün oluşturacağı tehlikelere karşı bağlantılar maksimum dikkat gösterilerek tamamlandı. Ardından gerekli noktalara ikaz etiketleri yerleştirildi.

 

 

Montaj ve bağlantı işlemlerinin bitmesinin ardından sistem devreye alınarak üretim verileri test edildi. Toplam 12,16 kWp’lik güce sahip bu sistemde ödeme yöntemi olarak alternatif leasing tercih edildi.

Bir sonraki kurulum hikayemizde buluşuncaya kadar güneşle kalın.

Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi Solarçatı Güneş Enerjisi 

Blog güncellemelerini alın

TOP