Solarçatı Hizmet Süreci Detayları

/ / Blog
Solarçatı

Sizlere hizmet verirken, gelen soruları ve geribildirimleri de belgeliyor ve onlardan öğrenerek kendimizi geliştiriyoruz. Bu haftaki yazımızda bu sorulardan bazılarına cevap olabilecek şekilde kendimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgiler verdik. Solarçatı, İstanbul merkezli bir kuruluş olup, Türkiye’nin her yerine gerek bayileriyle gerekse merkezinden hizmet vermektedir. Bize başvurunuzu yaptıktan sonra 24 saat içerisinde sürecimiz başlamaktadır.

 

SÜREÇ

1) On-Grid (Şebekeye Bağımlı Sistem)

E-mail yoluyla ve telefonla başlayan bilgilendirme süreci, ekibimizin çatı keşfi ve teklif vermesi ile devam eder. Tekliflerimizdeki fiyatlarımız anahtar teslim fiyat olup, görülen fiyatların üstüne hiçbir ekstra ücret vermeniz gerekmemektedir. Ayrıca sözleşme imzalandıktan sonra tek yapmanız gereken arkanıza yaslanmaktır, kalan bütün süreci biz sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Gereken izinlerin çıkmasının ardından (bu süreç 3 ay civarı sürmektedir) ekibimiz sistemin montajını gerçekleştiriyor (1-2 gün) ve tasarrufunuz başlıyor. Şebeke destekli sistemlerde ürettiğiniz elektriğin fazlasını satabilir ve ekstra bir gelir elde edebilirsiniz.

On-Grid (Şebekeye Bağımlı Sistem)

2) Off-Grid (Şebekeden Bağımsız Sistem)

Off-grid dediğimiz şebekeden bağımsız bataryalı sistemlerde ise süreç biraz farklı işlemektedir. Off-grid sistemlerde alınması gereken izinler olmadığı için anlaşmaya varılması durumunda kurulumu hemen yapabilmekteyiz. Off-grid sistem ile ihtiyacınız olan bütün elektriği güneşten karşılayabilir, elektriğin olmadığı yerlerde bile elektriğinizi kendiniz üretebilir ve depolayabilirsiniz.

 

BAKIM, ONARIM, SİGORTA

Kurduğumuz Solarçatı’nızı 7/24 uygulamalar vasıtası ile takip edebilir, saniye saniye sistem durumunuzu ve üretiminizi görebilirsiniz. Bizim tarafımızdan da aynı şekilde 7/24 takip edilen sisteminize 2 yıl boyunca ücretsiz, 2 yıldan sonra isteğe bağlı şekilde devam eden bakım hizmetimiz mevcuttur. Olası bir arıza durumunda sistemimize anında bildirim düşmekte ve en kısa zamanda arızaya müdahale edilmektedir. Ayrıca sistemimizi Anadolu Sigorta güvencesi ile sigortalamaktayız.

 

TEKNOLOJİ

Panellerimizde kullandığımız teknoloji neticesinde güneşi direkt olarak görmeden de üretiminize devam edebilirsiniz. Havanın aydınlanması ile başlayan üretiminiz havanın tamamen kararmasına kadar devam edecektir. Ekibimiz, Solarçatı’nızın kurulumunu çatınızdaki bütün elementleri göz önünde bulundurarak üretimi maksimize edecek şekilde yapmaktadır, bunlardan biri olan gölgeyi de hesaba katmakta ve ona göre bir dizilim tasarlamaktadır.

PERFORMANS VE GARANTİ

Sistem bileşenlerimizin hepsi ayrı ayrı üretici firmalar tarafından garantili olup olası durumlarda garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde değiştirilmektedir. Panellerimizin 12 yıl ürün garantisi ve 25 yıl performans garantisi vardır. Bunun yanında inverterlerimiz 5 yıl, işçilik ve montajımız 2 yıl, kablolarımız 5 yıl garantilidir.

 

KURULUM

Her türlü çatıya özel konstrüksiyon uygulamalarımız ile çatınızın çeşidini dert etmek zorunda değilsiniz. Çatınızdaki baca, anten, gün ısı gibi yapıları da göz önünde bulundurarak size özel tasarladığımız projelerimiz sayesinde maksimum verimliliği elde ediyor ve size en uygun hizmeti sağlıyoruz. Konut çatınızdan başka ruhsatlı ve tapunuzda gözüken bütün yapılarınıza Solarçatı kurdurabilirsiniz.

 

Blog güncellemelerini alın

TOP