Solarçatı Mavisi İstanbul Zekeriyaköy’de

/ / Blog
İstanbul Zekeriyaköy Solarçatı Projesi

Solarçatı Mavisi İstanbul Zekeriyaköy'de

Solarçatı ile Güneş’ten elektrik üretimi, İstanbul’un Zekeriyaköy semtinde yayılmaya devam ederken bir evimizi daha temiz enerjiye geçiriyoruz. Artık güneşten kendi elektriğini üretecek bu projemizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Projenin ilk aşamasında panellerin yerleşiminin sağlanabilmesi için evin çatısında konstrüksiyon montajı yapıldı. Isotec konstrüksiyon ile çift kat konstrüksiyon yöntemi uygulanarak panel yerleşimi için çatıya iskelet oluşturuldu. Bu sayede paneller yerleşime hazır hale geldi.

Sonraki adım olarak panel yerleşimi başladı. Projede evin çatısının yönlerine göre panellerden en çok verim alınabilecek doğu ve batı cephelerine panel kurulumu gerçekleşti. Ht 330 watt’lık 14 adet panel montajı tamamlanan çift kat konstrüksiyona yerleştirilerek panel montajı da tamamlandı. Proje sayesinde bu yerleşim sonucunda toplam 4,62 kwp kurulu güç elde edildi.

Panellerin yerleşiminin ardından Başoğlu DC kablolar ve Hes AC kablolar kullanılarak bina estetiğini bozmayacak şekilde kablo hattı oluşturuldu ve inverter bölgesine kablo tavası aracılığıyla taşındı. Fronius marka Symo Hybrid model, 5 kWe inverter kullanıldı ve inverter montajı tamamlandı.

Kabul aşamasında yapılan değerlendirmelerin ve proje kabulünün ardından İstanbul’da bir evimiz daha Güneş enerjisi ile elektrik üretmeye başladı. Geleceğine yatırım yaparak şimdiden tasarrufa ve konfora kavuşan evimiz sayesinde, aynı zamanda yıllık 17.6 ağaç kurtarılacak ve yıllık 2.69 ton karbon salımı engellenmiş olacak.

Solarçatı ile güneşten elektrik üretmek artık çok kolay!

Blog güncellemelerini alın

TOP