Solarçatı Mavisi İstanbul’da Yayılmaya Devam Ediyor

/ / Blog
Solarçatı Zekeriyaköy Çatı üzeri GES

Solarçatı ailesi İstanbul’da büyümeye devam ediyor. İstanbul Zekeriyaköy’de bulunan bir projemizin daha kabulü gerçekleşti. Bu projemizin tamamlanmsıyla birlikte aynı sitede bulunan iki komşu ev kendi elektriklerini üretecekler.

Solarçatı Mavisi İstanbul’da Yayılmaya Devam Ediyor

Solarçatı’sı sayesinde güneşten kendi elektriğini üretecek evimizin kurulum detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kurulumu 2020’nin sonunda tamamlanan projemiz için Solarçatı bu projeye özel mühendislik çalışmaları sonucunda en verimli sistem oluşturuldu.

Kurulumun ilk aşamasında uluslararası standartlarda olan Isotec marka konstrüksiyon kullanıldı. Çift kat konstrüksiyon montajı yapılarak panellerin montajı için çatıya bağlı bir iskelet oluşturuldu.

Konstrüksiyon montajı tamamlandıktan sonra evin doğu ve batı cephelerine 10’a tane Elin marka 330 Watt’lık panel yerleşimi yapıldı. Toplamda 20 adet panelin yerleşimi yapılan sistemde 6,6 kWp kurulu güç elde edildi.

Panel montajının tamamlanmasının ardından projemizde Başoğlu DC kablolar ve Hes Ac kablolar kullanılarak güvenlik ve bina estetiği göz önüne alınarak kablo hattı oluşturuldu ve inverter bölgesine kablo tavası aracığı ile taşındı.

Daha sonra Fronius marka Symo Hybrid model, 5 kWe inverter kullanılarak inverter montajı tamamlandı.

Kabul aşamasında yapılan değerlendirmelerin ve testlerin sonrasında projenin kabulü gerçekleşti. Geleceğin elektrifiye dünyasına şimdiden bir adım atan evimiz aynı zamanda yılda 25 adet ağaç kurtaracak ve 3,85 ton karbon salımını engellemiş olacak.

Solarçatı ile güneşten elektrik üretmek artık çok kolay!

Blog güncellemelerini alın

TOP