İzmir Kemalpaşa’da Bir Solarçatı Kurulumu Hikayesi

/ / Blog

Solarçatı ailesi İzmir’de büyümeye devam ediyor. İzmir Kemalpaşa’da bulunan projemizin kabulü gerçekleşti. Solarçatı’sı sayesinde güneşten kendi elektriğini üretecek yatırımcımızın evinin kurulum detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Konstrüksiyon

 

 

Kurulumun ilk aşamasında uluslararası standartlarda olan Alkor marka konstrüksiyon kullanıldı. Konstrüksiyonlar panellerin yerleşim planlarına uygun biçimde çatının yapısına da zarar vermeden çatıya monte edildi. Konstrüksiyonlar yerleştirildikten sonra çatı üzerindeki sızdırmazlık, kiremit ve yalıtım malzemelerinin kontrollerinin ardından panel montajı aşamasına geçildi.

 

 

 

 

 

Solarçatı güneş paneli

 

 

 

Bu aşamamız ise, Solarçatı uzman mühendis kadrosunun evin çatı alanı ve ihtiyacına uygun olarak belirlediği panellerin yerleşimi. Konstrüksiyonların üzerine önceden belirlenen şekilde cephesine 23 adet Elin marka güneş paneli yerleşimi yapıldı.

 

 

 

 

 

İnverter Fotoğrafı

 

 

 

Panel montajının tamamlanmasının ardından projemizde Başoğlu DC kablolar ve Hes AC kablolar kullanılarak güvenlik ve bina estetiği göz önüne alınarak kablo hattı oluşturuldu ve inverter bölgesine kablo tavası aracığı ile taşındı. Daha sonrasında da panellerde üretilen DC akımı AC akıma çevirmek için kullanılan Fronius marka Gen 24 model, 7 kWe inverter kullanılarak inverter montajı tamamlandı.

 

 

 

 

 

Solarçatı ile güneşten elektrik üretmek artık çok kolay!

Blog güncellemelerini alın

TOP