Dört Mevsim Güneş Enerjisi

/ / Blog
4 Mevsim Güneş Enerjisi

Bir güneş enerjisi tesisi yıl boyunca temiz, yenilenebilir enerji üretir.  Güneşli ve parlak bir gün, paneller fazla miktarda güneş ışığı aldığından optimum elektrik üretimi için en iyi hava şartıdır. Ancak, Solarçatı sisteminiz her türlü hava koşulunda çalışmaya uygundur.

Tıpkı bulutlu havalarda hala güneş yanığı olabileceğiniz gibi, güneş panelleriniz de gökyüzü bulutluyken de güneşten enerji toplar. Yağmurlu günlerde bile, ışık hala panellerinize ulaşır. Ve yağmur, panel yüzeyinde biriken kirin, tozun ve polenlerin temizlenmesini sağlar. Soğuk, kuzey enlemlerinde ve yağışlı iklimlerde bile güneş enerjisi güvenilir ve esnek bir enerji kaynağıdır. En soğuk havalarda bile, güneş panelleri güneş ışığını elektriğe dönüştürür. Güneş panelleri aslında düşük sıcaklıklarda daha iyi çalışır.

Dört Mevsim Güneş Enerjisi

Güneş panelleri, güneşin ısısından değil, güneşin bol ışığından enerji üretir. Ek olarak, çevredeki kar, panellerinize performanslarını daha da artırabilecek kadar fazla ışık yansıtır. Çatınızda, kar yığınları altında güneş ışığı panellere ulaşamaz ama bu tür birikmeleri önlemek için çoğu panel özellikle açılıdır ve kar aşağı kayar.

Peki, güneş panelleri nasıl çalışır?  Kısaca, güneş ışığı foton parçacıkları güneş panelinin fotovoltaik hücrelerine çarptığında, silikondaki elektronlar harekete geçirilir. Böylece, kış aylarında bile güneş ışığı bir güneş paneline çarpıyorsa, elektrik üretecektir.

Blog güncellemelerini alın

TOP