Elektrikli Araç Şarj İstasyonlu Sürdürülebilirlik Planları

/ / Blog
Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

İş yeri elektrikli araç şarj (EV) istasyonu, şirketlerin iş hedeflerine ulaşmalarının en iyi ve en hızlı yollarından biri olabilir. İçten yanmalı motorlu taşıtlara kıyasla zararlı sera gazı emisyonlarını %50 veya daha fazla azaltabilir. Daha fazla insan EV kullanmaya başladıkça, şarj edilecek bir yere ihtiyaçları olacak. İş yerinizde EV şarjı sunarak, yalnızca müşterilerinize ve çalışanlarınıza ihtiyaç duyulan bir hizmeti sağlamakla kalmazsınız, onları sürdürülebilirlik girişimlerinize dahil edersiniz.

İş yeri elektrikli araç şarj (EV) istasyonu

1.      Elektrikli Araç Adaptasyonu Artıyor

Önümüzdeki on yılda, dünya çapında satılan tüm araçların %25′ i elektrikli olacak. 2040 itibariyle, bu sayı yarıdan fazla olacak. İş yerinde elektrikli araç şarjının bulunmasının, insanların elektrikli araç tercih olasılığını 20 kat artırdığını tespit edildi. Yeşil bir lider olarak, markanızın yenilikçiliğini ve öngörüsünü gösterirken, e-mobiliteye geçişin öncüsü olacaksınız.

2.      Gezegenimiz için Faydalı

Ulaştırma sektörü, sera gazı emisyonlarının yaklaşık %30’ unu oluşturuyor. Yenilenebilir enerji kaynakları emisyonları yarıya ya da daha aza indirerek iklim değişikliğini yavaşlatmaya yardımcı oluyor. Bir şarj istasyonu, yılda yaklaşık 10 metrik ton karbondioksit emisyonunun giderilmesine yardımcı olur. Elektrikli araçların benimsenmesine öncü olarak bu çevresel etkileri hızlandırmaya yardımcı olursunuz.

3.      İnsanlar ve Şirketiniz için Faydalı

Elektrikli taşıtlar, geleneksel motorlu araçlara göre yakıt doldurmak ve bakım yapmak açısından daha az masraflı olmakla kalmıyor aynı zamanda yakın zamanda yapılan bir araştırma insanların elektrikli araç sürerken daha mutlu, daha sakin ve daha odaklı olduklarını ortaya koydu. Tüm bu avantajların yanı sıra, gelişmiş bir marka imajı ile elektrikli araç dostu işletmeler daha iyi çalışanları ve müşterileri çeker ve elinde tutar.

4.      Süreci İzleyebilirsiniz

Akıllı şarj istasyonları, maliyetleri, gelirleri ve enerji kullanımını kolayca izlemenizi sağlar. Güçlü raporlama özellikleri, yatırım getirinizi ve çevresel etkilerinizi ölçmenize olanak tanır. Akıllı şarj istasyonunu sürdürülebilirlik girişimlerinizin bir parçası yaparak, potansiyel müşterilerinize ve çalışanlarınıza şirketinizin ileri görüşlü, yenilikçi ve sorumlu olduğunu kanıtlayacaksınız.

Solarçatı Blog’ u takip etmeye devam edin!

Blog güncellemelerini alın

TOP