Solarçatıyla Birlikte Solarbatarya Almanız İçin 6 Sebep

/ / Blog
Solarçatı, Solarbatarya, Solargaraj

Güneş panellerinden elektrik üreten bir sisteme geçmeyi düşünüyorsanız, aynı zamanda bir bataryaya yatırım yapmaya değip değmeyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Solarbatarya daha fazla fatura tasarrufu ve olası kesintilerden koruması gibi enerji depolamanın bilinen faydalarının yanı sıra yaşam kalitenizin artmasını da sağlar.

Mesele şu ki, güneş panellerinizle aynı anda bir batarya almak, eviniz için yaptığınız en akıllı yatırımlardan biri olabilir. İşte bu yatırımı yapmanız için bazı bazı sebepler:

  • Kendi evinizde ürettiğiniz güneş enerjisinin fazlasını daha sonra kullanmak üzere depolayın.
  • Enerji tasarrufunuzu artırın.
  • Enerji bağımsızlığınızı kazanın.
  • Elektrik kesintileri sırasında güvenlik ve kontrol elde edin.
  • Daha temiz bir enerji türü kullanarak çevre üzerindeki olumlu etkinizi artırın.
  • Bataryanızı paneller ile aynı zamanda alın, çünkü panellerin ve pilin maliyetlerini birleştirmek, ekstra kurulum maliyetlerini ortadan kaldıracak ve sistemi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak.

Solarçatıyla Birlikte Solarbatarya Almanız İçin 6 Sebep

Enerjinizi güneşten karşılayın, ihraç etmeyin

Güneş panelleri kurduğunuzda, sisteminiz güneş parlarken elektrik üretecektir. Bu elektrik, o anda evinize güç sağlamak için kullanılacak ve kullanmadığınız fazla güneş enerjisi Solarbatarya’da depolanacaktır.

gunes enerjisi

Solar Batarya ile güneş enerjisi yatırımınızdan daha fazlasını elde edin

Finansal olarak, nispeten düşük bir fiyata ihraç etmek yerine, evinizde olabildiğince fazla ücretsiz güneş enerjisi kullanmak daha mantıklı. Peki ya güneş enerjisi almak için motivasyonunuz finansal değilse? Belki çevre için üzerinize düşeni yapmak veya enerjiden daha bağımsız olmak istersiniz?

Aynı şey geçerli. Evinizde ne kadar çok güneş enerjisi kullanırsanız, şebekeden satın alacağınız ve  fosil yakıtlardan yapılan enerjiye ihtiyacınız bir o kadar azalacak. Ve hedefiniz enerjiden daha bağımsız hale gelmekse, kendi enerjinizi en üst düzeye çıkarmak isteyeceksiniz, böylece elektrik şirketinizden geri satın almanız gereken miktarı en aza indirebilirsiniz.

Yine de güneş doğarken kullanmanız gereken çok fazla elektrik var, değil mi? Ve geceleri elektrik kullanmaktan kaçınamazsınız. İşte burada Solarbatarya devreye giriyor.

Solarbatarya ile, gündüz VEYA gece güneş enerjisini kullanabilirsiniz

Solarbatarya, günün veya gecenin herhangi bir saatinde kullanmak için fazla güneş enerjinizi depolar. Böylece akşamları, geceleri, sabah ilk iş olarak, elektrik kesintisinde bile kendi özgür güneş enerjinizi kullanabilirsiniz!

Solarbatarya, elektrik kesintisi korumasıyla birlikte gelir; bu, elektrik kesintisi durumunda evinizi veya bir kısmını güneş elektriğinizle çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Böylelikle olası acil durumlar için de internete ve radyoyu erişimizi sağlayarak daha güvenli bir hayata erişim sunar.

Bu tek başına güneş panelleri ile mümkün değildir.

Solar Batarya almanın en uygun zamanı güneş panellerinizle birlikte almaktır

Solarçatı sahibi olmak istiyorsanız, Solarbataryayı da eklemenin tam zamanı.

Solarçatı ve Solarbatarya için özel olarak tasarlanan güneş panelleri ve batarya paketimiz hakkında bilgi almak için sitemizde bulunan Randevu Al butonuna tıklayarak ya da Aday Müşteri Formumuzu doldurarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Blog güncellemelerini alın

TOP