Süreç

IKEŞİF VE İHTİYAÇ ANALİZİ

Enerji tüketim analizinizi yapıyor, ihtiyacınıza özel Solarçatı çözümleri sunuyoruz.
“Kaç güneş paneline ihtiyacım var?” Diye merak ettiniz muhtemelen. Cevap şu ki ortalama güneş paneli sayısı yoktur. Çatınız için ihtiyaç duyulan güneş panellerinin sayısı, her iki çatı da aynı boyutta olmasına rağmen, karşı caddedeki bir binanın kaç tane güneş paneline ihtiyaç duyduğundan tamamen farklı olabilir. Doğru sistem kapasitesi belirlemek, yatırımınızın geri dönüş sürecini etkileyen en önemli unsurdur. Her müşterimizin ihtiyacı farklıdır ve farklı bir güneş enerjisi sistemine ihtiyacı vardır. Elektrik faturanızda bulunan sözleşme gücü kurabileceğiniz maksimum şebekeye bağlı Solarçatı kapasitesini belirler. Evinize güç sağlamak için ne kadar güneş paneli kullanmanız gerektiğini hesaplamaya başlamak için, yılda ne kadar elektrik kullandığınızı bilmek istiyoruz. Bunu geçmiş elektrik faturalarınıza bakarak yapıyoruz. İhtiyacınız olan güneş paneli sayısını hesaplamak için evinizin ortalama güneşlenme süresini de göz önünde bulunduruyoruz. Sistemi kurmadan önce, güneş sistemi tasarımınızı gözden geçirme ve onaylama şansınız oluyor.

IIBAŞVURU VE İZİN YÖNETİMİ

Solarçatı’ nızın tüm izin ve onay prosedürlerini biz takip ediyoruz.
Solarçatı, sisteminiz için gerekli tüm izin süreçlerini tek bir imza ile sizin adınıza yönetir. Gerekli izinlerin doğru statik ve elektriksel projelendirmeyle doğru zamanda yapılması Solarçatı sisteminizin zamanında devreye alınması için en önemli unsurdur. Yapmış olduğunuz yatırımın hızlı şekilde geri dönmeye başlaması için başvuru, kurulum ve devreye alma süreçlerinin hızlıca ve doğru yapılması gereklidir.

IIIPROJELENDİRME VE MÜHENDİSLİK

Solarçatı uygulama projenizi uluslararası normlarda, uzman mühendis kadromuzla hazırlıyoruz.
Solarçatı, çatınıza proje geliştirirken öncelikle çatınızın statik yük uygunluğunu ve elektrik alt yapınızın uygunluğunu inceler ve panel yerleşimi için çatınızda kullanılabilir yerlerin tespitini yapar. Proje kapasitesi belirlendikten sonra kayıp ve potansiyel gölgelemelere göre nihai elektriksel dizayn hazırlanır.

Belirlenen kapasitede tahmin edilen üretim değerlerinin gerçekleşmesi için doğru ekipman seçimi şarttır. Projelerimizde kullandığımız tüm ekipmanlar özel olarak seçilir ve Solarçatı uygunluk kriterlerine uymayan hiçbir ekipman sisteminizde kullanılmaz.

Solarçatı Ekipman Standartları

Solarçatı, uluslararası bağımsız test kuruluşları tarafından sağlamlığı ve performansı kanıtlanan ürünleri kullanır. Kullandığımız tüm panellerin 25 yıl performans garantisi bulunur. Bu paneller aşağıdaki testlerden başarıyla geçtiler.
Solarçatı, uluslararası bağımsız test kuruluşları tarafından performansı onaylanan ve en yüksek elektriksel dayanıklılığa sahip eviriciler kullanır. Kullandığımız eviriciler aşağıdaki testlerden başarıyla geçtiler.

IVFİNANSMAN

Bütçenizi zorlamayan kredi çözümleri ile Solarçatı kurulumunuzu kolaylaştırıyoruz.
Bütçenize uygun ödeme seçenekleri oluşturabilmek için çeşitli bankalar ile yaptığımız anlaşmalar sayesinde kredilendirme aşaması çok kolay.
Solarçatı’nın iş birliklerini sürdürdüğü Garanti BBVA ve Emlak Katılım bankaları sizlere projeleriniz için finansal destek sağlıyor. Mesken sahipleri elektrik faturası öder gibi aylık taksitlerle Solarçatı sahibi olup, güneşten elektrik üretmeye başlayabiliyorlar.
Solarçatı’nın finansal çözüm ortağı olan QNB Finans Leasing, İş Leasing, Deniz Leasing ve Emlak Katılım bankaları projelerimiz için finans desteği sağlıyor. Şirket sahipleri elektrik faturası öder gibi leasing taksiti ödeyerek Solarçatı sahibi olabiliyorlar.

Leasing süresi boyunca mülkiyet leasing şirketinde kalırken, malın kullanım hakkı kiracıya aittir. Sözleşmeye uygun şekilde kira bedellerini ödeyen kiracıya sözleşme süresi sonunda malın mülkiyeti sembolik bir bedelle devredilir.

VKURULUM VE SERTİFİKASYON

Kurulumunuz için en doğru teknoloji ve ekipmanı en uygun fiyata seçiyor, Solarçatı kurulumunuzu bir günde tamamlıyoruz.
Kurulum ekibimiz kurulumunuzu uluslararası standartlarda gerçekleştirir. Ekipler yeni güneş panellerini kurup bağladıktan sonra, sisteminizin henüz faaliyete geçmeyeceğini unutmayın; açmadan önce yapılması gereken birkaç denetim ve onay var. Solarçatı’ nızın mükemmelliğini doğruluyor, uluslararası standartlara uygunluğunu belgelendiriyoruz. Kurulum sonrası TEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Kesin Kabul Testleri öncesinde, Solarçatı denetçisi kurumu denetler. Solarçatı denetçisi her kurulumu, Dünya Bankası için bağımsız denetim firması tarafından hazırlanan 16 sayfalık 168 kontrol maddesi içeren listeyle denetler. Kurulum testlerimiz Türkiye’nin her yerinde kurulan sistemlerimiz aynı kalite ve standartlarda olduğunu teyit eder.

VISERVİS, BAKIM VE İZLEME

Kurulumunuzu iki yıl boyunca uzaktan izliyoruz ve periyodik servis bakımlarını gerçekleştiriyoruz.
Solarçatı, kurulumları iki yıl boyunca servis ve bakım hizmeti içermektedir. Yılda bir kez santraliniz ziyaret edilir ve periyodik bakım servisi uygulanır. Ayrıca Solarçatı, kurulumları 2 yıl boyunca uzaktan izler, herhangi bir ekipman hatası veya üretim kaybında sorunu çözmek için anında servis ekibini santralinize yönlendirir. Ekipman arızası durumunda ekipman sağlayıcı ile bağlantı kurar ve yeni ekipmanın, arızalı ekipman ile değiştirilmesi sağlanır.
TOP